Logochata Metaz

Metaz   Jídelna   Pokoje   Léto   Zima   Okoli   Kontakty

Okolní zajímavosti

Liberec:
Severočeské okresní město Liberec, leží v Liberecké kotlině mezi Ještědským hřebenem a Jizerskými horami. Počátkem 19. století, Liberec býval druhým největším městem v Čechách hned po Praze. Byly zde 3 konzuláty, 50 textilních továren, 60 továren zaměřených na kovoprůmysl. Můžeme Vám doporučit návštěvu Liberecké ZOO jež se specializuje na chov vzácných a v přírodě často kriticky ohrožených druhů zvířat. Nebo navštívit centrum zábavy  Aquapark Babylon, plavecký bazén nebo Botanickou zahradu či Severočeské muzeum.
 
Rozhledny:
V okolí chaty je několik rozhleden Bramberk (787 m) s 21 metrů vysokou věží, Černá Studnice (869 m.) s 26 metrů vysokou rozhlednou ze žulových kvádrů, Královka (859 m.) s 24 metrů vysokou věží, Petřín v Jablonci nad Nisou(635 m.) s nejkrásnějšími výhledy na Jablonec nad Nisou a okolí, nejstarší železná rozhledna v Čechách - Slovanka - cca 2km od chaty.
 
Jablonec nad Nisou:

Jablonec nad Nisou je vstupní branou do Jizerských hor, Jablonec nad Nisou není jen městem skla a bižuterie. Mezi bezesporu nejvýznamnější kulturní zařízení patří překrásně zrekonstruované Městské divadlo, širokoúhlé kino Radnice a Muzeum skla a bižuterie. Pro mladé je zde klub Na Rampě s pravidelnými programy, pro milovníky umění Galerie My a Galerie Belveder.
Nalezne zde i krytý plavecký bazén s vodními atrakcemi.

 
Přehrady Jizerských hor :

Jizerské hory se mohou pochlubit i množstvím uměle vybudovaných vodních ploch. Asi nejznámější je vodní nádrž Souš nedaleko bývalé protržené přehrady.(1916). Největší vodní nádrž je udolní nádrž Josefův důl se dvěmi sypanými hrázemi,  (délka 720 m, výška 43 m) , přehrada na Černé Nise s možností koupání s prokazatelnými účinky rašelinného bahna. Přehrady a možnost koupání najdete i přímo uprostřed měst Jablonce a Liberce.

Chata Metaz | Janov nad Nisou 1251, 468 11  | Tel: -  Mobil :+420 602 130 599 |